Otse põhisisu juurde

Ka aktiivsusmonitor näitab, et ma PINGUTAN!


Uue eluviisiga on toimunud minu elus suur hüpe ning see paistab välja ka numbrites, aktiivsusnumbrites aktiivsuskella pealt.

Mida ma tegin 2016 aasta lõpus? KOOL, TÖÖ, ERAELU!

Mida ma teen alates 2017. aastast? KOOL, TÖÖ, ERAELU, TRENN, TOITUMISE JÄLGIMINE/TERVISLIKUMAD VALIKUD! Ja uskuge mind, kõiki neid asju jõuab teha, isegi oma lemmiksaated telekast saab ära vaadatud. Võluvõti on planeerimine. See on näiteks minu aprillikuu. Täpid märgivad seda, et mul on vähemalt üks tegevus sellel päeval.Paljud kindlasti nendivad, et neil lihtsalt ei ole aega selle trenni tegemiseks. Hommikul vara tööle, õhtul koju ja siis enam ei jaksa. Ma usun, et natukene peab olema sul elus usku, et sul ON aega. Mõtle, palju tegelikult inimesed aega sotsiaalmeedias kulutavad? Scrollivad päevast-päeva. Sinna su kaks tundi lähebki, enamasti isegi rohkem. 
Kui on raske end ikka trenni vedada, siis mine lindile ja scrolli seal instagrammi, samal ajal põletad kaloreid. Ja ongi jalg juba treeningsaali uksest sisse saanud! Ehk nii on kergem alustada?

Nüüd aga minu numbrite juurde! Vaadates neid numbreid peab tõdema, et see on ikka meeletu vahe, mis on olnud 2016 aasta novembris ja detsembris ning 2017 aasta jaanuaris ja veebruaris. Aga vaadake ise, eelkõige viimast tulpa, kus näeb poolesuuremaid vahesid juba vahemaa ja sammude osas.

Aktiivsusmonitor, mida mina kasutan on POLAR LOOP 2. Kella enda pealt näeb viite asja: aktiivsus, kalorid, sammud, kellaaeg ja pulss (kui on olemas pulsikell).

Plussid:
 • Säilitab oma värvust, aasta hiljem on kaunis käel endiselt (minul on valge).
 • Näitab üsna korrektselt andmeid: samme, kaloreid, aktiivsust, und.
 • Saab jälgida aktiivsust (näitab, kui kaua peab aktiivne olema, et 100% saaks täis).
 • Saab jälgida und, unekvaliteeti.
 • Trenni eesmärgil saab ühildada ka pulsikella, mis aitab kellal paremini aru saada, et tegu on treeninguga.
 • Treeningut tehes näitab kestvust, fit ja fat kaloreid, pulsi kõikumisi, taastumisaega.

Miinused:
 • Iga umbes nelja päeva tagant tuleb seadet laadida, mis on küll omaette tüütu kuid samas oleme me niikuinii harjunud igapäevaselt näiteks telefoni laadima.
 • Ei saa ühildada jala andurit, et täpsemalt samme näha.
Hind on umbes 100€ kandis, olen ka kuulnud, et saab ka odavamalt. Pulsivöö jääb 50€ kanti.

Tean, et kui kunagi olen see, kes vankriga käima hakkab (loe: kunagi tulevikus emarollis), siis ilmselt see kell ei sobi oma aktiivsuse mõõtmiseks, sest kui kaks kätt on pidevalt vankri küljes kinni ja kell reageerib siis, kui käsi liigub - siis see ei toimi. 

Seega, soovitage mulle kella, mis täidab oma ülesandeid ka sellistel puhkudel. 


Kommentaarid

 1. Ma kirjutan just postitust aktiivusmonitori ja spordikella (vööga) võrdluse kohta. Käin erinevates trennides testimas. Tahan näidata, et tulemused võivad väga erinevad olla.

  VastaKustuta
 2. Mul on küll Garmin Vivofit, aga ka see ei loe vankrit lükates samme. Lihtne lahendus: panen kella jala ümber jalutamise ajaks. Kõik sammud loetud. Sobib ka nt püksitasku. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

KUIDAS SAADA PAREMASSE VORMI?

Hey! Täna annan mõned head nõuanded ja info algajatele, kes ei tunne kaalu langetamise teemal ennast päris kodus.
Mina olen kaalulangetamise teel hetkel. Mul on eesmärk saada väiksemaks oma keha rasvaprotsent ja suuremaks tahan saada lihasprotsenti. Mida ma selleks tegema pean?
Üldiselt naistel on normaalne tarbida päevas ca 1500-2000 kcal. Vastavalt vajadusele! Mina tean, kehaanalüüsi ja treeneri jutu põhjal, et kui tahan kaalu alandada, siis peaksin päeval sööma ca 1600-1700 kcal. Jah, ma räägin just täna ainult toitumisest! Sellepärast, et see on kõige tähtsam asi kaalu langetamise juures. Sa võid ju trennis käia, aga kui sa see kaotatud ca 300-600 kcal endal kodus kohe kahekordselt sisse tagasi sööd, siis pole trennist kasu. Olgu, nii palju on, et peki (ahh mulle üldse ei meeldi see sõna) alla jäävad lihased, sa tunned küll neid, aga kusagilt neid paraku ei näe.
Eelnevates postitustes mainisin, et mida ma enda eluviisis muutnud olen, sellest saad aimu SIIN. Kuid mida ma siis TÄPS…

2 kuud on möödas!

Hey kaasaelajad! Minu kaks kuud BeFit2017 raames on lõppenud. Täna teen kokkuvõtte tulemustest. Lisaks annan näpunäiteid, kuidas tulemusi saada kiiremini.
Üldiselt kui olen aus, siis näen peeglist üsna väikeseid muutuseid, sest pilk peatub jalgadel (reitel), mis pole suurt muutust läbinud. Küll aga rinnust on selgelt näha, et muutus on - sellist lodevat kihti pole enam peal. Samuti on talje mõõdud ühed suurimad, mis on muutunud. Täpsemalt näete allolevast tabelist. Üks hea asi veel: muutus on olnud järjepidev, kahe kuu lõikes, mõlemal kuul on samapalju cm kadunud.


Küll aga on mul lugejatele/kaalulangetajatele küsimus. Kuidas saab kõige kiiremini/efektiivsemalt jalgades olevat üleliigset põletada? Palun nõuandeid kas Instagrami (@triinutreenib) või siia kommentaaridesse. :)
Loomulikult pean ma kiitma FitLap-i, sest on tunda, et see tõepoolest toimib. Kui suuta järgida toitumist, siis tegelikult langebki kaal kiiremini. Minu suurim võitlus baseerubki sellel - toitumise järjekindlusel. …

BeFIT2017 VS MyTeam Madness VS Fitlap

Tänaseks osalen kolmes erinevas projektis. Räägin neist veidi lähemalt.
Esmalt on seesama blogi loodud BeFIT2017 Challenge jaoks. See konkurss tähendab mulle pidevat enesega tegelemist ja aktiivse elustiili kasvatamist. Projekt ise minu jaoks saab läbi 09.05. Juba varsti! Tunnen, et pean veel-veel pingutama. Ma ei ole hetkel veel kaugeltki endaga rahul.  Kuid rahul olen ma sellega, et alates jaanuarist 2017 olen palju teadlikum tarbija ja liikuja. Ma tean, millest kaal tõuseb ja tean kuidas tulemusi saavutada. Kõige raskem on olla järjepidev ja leida aega kõigele sellele keskendumiseks. Aga ma proovin ja püüan edasi! Ma tahan vormi saada :)
MyTeam Madness on MyFitnessi üritustesari, kus kuni juuli lõpuni tuleb regulaarselt trennis käia, samuti on 5 üritust, kus kõik osalejad kokku saavad ja mõõtu võtavad. See on lahe, kuidas MyFitness motiveerib inimesi rohkem trennis käima. Eile avastasin enda jaoks jälle uue lemmiku - BodyJam, mis on tantsuline. Oi, sinna ma üritan igal võimalusel …