Otse põhisisu juurde

KAAL KAALUKS, OLULINE ON JU PEEGELPILT?!

Appi, ma lihtsalt ei jaksanud ära oodata seda hetke, et saaksin Teile kirjutada!!!

Tere!

Täna pajatan mulle väga olulisel teemal. Paljud kaasvõitlejad, tean, et on paratamatult väga kinni kaalus või tahavad liikuda hoopis mingi kindla kaalunumbri suunas. Mina olen pigem nende teiste hulgas.

Mu kaal on hetkel endiselt 66 kg ringis. Ilmselt paljud arvavad, et minu eesmärgiks on -10 kg? Kuid tegelikult on asi kinni vaid umbes 4 kg-s. Soovin oma kaaluks saada umbes 62 kg. Kuidas nii vähe? Miks nii vähe? Küsiksid ilmselt paljud.

Minu eesmärk on midagi palju enamat, kui lihtsalt kaalunumbri jälgimine. Minu eesmärk on vähendada rasva oma kehas ja kasvatada endale lihast, ehk saada tugevamaks kui kunagi varem. See tähendab, et kui ma teen kardiot, siis väheneb mu kehas rasvaprotsent - kaal langeb. Kuid kuna ma tahan olla natuke ka lihastes, siis lihastrenni tehes lihasmass kasvab, seega - kaal tõuseb. Üldjoontes peaks protsessi tipphetk näima selline et rasvaprotsent on suurem määral langenud ja lihasmass oluliselt tõusnud - see ON minu eesmärk.Ärge ehmatage, minust ei saa kunagi Fitnessi guru, kes laval oma keha näiteks. See pole mu eesmärk ja see pole minu ala. Aga ma tahan ju hea välja näha.

Mis ma selleks teen?


  • Jälgin oma toidu valikuid. Püüan valida tooteid selliselt, et see erineks varasemast tarbitust ja olen suunal leida vähema kalorisisaldusega tooteid. Ütlen ausalt, mina neid kaloreid nii täpselt ei suuda jälgida, hea kui jõuan üldse süüa ja see ongi minu jaoks esmajärguline. Teiseks jälgin, et kogus oleks varasemast väiksem. Kolmandaks jälgin, et sööksin tihemini, ca 4-5 korda päevas. Oluliselt rohkem puu ja juurvilju, vähem saiatooteid/pastat jms, oluline on mitmekesisus. Kui kõht on tühi ikkagi, siis ESIMESENA haaran alati mõne puu- või juurvilja.
  • Rohkem-rohkem kardio trenni. Siiani olen pigem teinud jõutreeningut, kuid minu jaoks on siiski kardio olulisem, sest see põletab rohkem kaloreid. Uued lemmikud trennid on Bosu (poolpalli peal harjutuste tegemine); BodyCombat (poks õhus - sealt ma just täna ka hetk tagasi jõudsin) ja MyBeat, mis annab kaks päeva hiljem ka märku veel, et selg on kõvasti trennis tööd teinud. MyBeat on trummipulkadega raju põristamine põrandal. Soovitan kõigile!!!Kaks äärmust, kuhu ma kunagi jõuda ei tahaks.Ideaalne vorm, mille poole püüelda:
Mind ootavad ka motivatsioonipüksid, mis hetkel veel mul päris jalga ei mahu. Mis on Teie preemiad endale või mis Teid motiveerib?

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

KUIDAS SAADA PAREMASSE VORMI?

Hey! Täna annan mõned head nõuanded ja info algajatele, kes ei tunne kaalu langetamise teemal ennast päris kodus.
Mina olen kaalulangetamise teel hetkel. Mul on eesmärk saada väiksemaks oma keha rasvaprotsent ja suuremaks tahan saada lihasprotsenti. Mida ma selleks tegema pean?
Üldiselt naistel on normaalne tarbida päevas ca 1500-2000 kcal. Vastavalt vajadusele! Mina tean, kehaanalüüsi ja treeneri jutu põhjal, et kui tahan kaalu alandada, siis peaksin päeval sööma ca 1600-1700 kcal. Jah, ma räägin just täna ainult toitumisest! Sellepärast, et see on kõige tähtsam asi kaalu langetamise juures. Sa võid ju trennis käia, aga kui sa see kaotatud ca 300-600 kcal endal kodus kohe kahekordselt sisse tagasi sööd, siis pole trennist kasu. Olgu, nii palju on, et peki (ahh mulle üldse ei meeldi see sõna) alla jäävad lihased, sa tunned küll neid, aga kusagilt neid paraku ei näe.
Eelnevates postitustes mainisin, et mida ma enda eluviisis muutnud olen, sellest saad aimu SIIN. Kuid mida ma siis TÄPS…

2 kuud on möödas!

Hey kaasaelajad! Minu kaks kuud BeFit2017 raames on lõppenud. Täna teen kokkuvõtte tulemustest. Lisaks annan näpunäiteid, kuidas tulemusi saada kiiremini.
Üldiselt kui olen aus, siis näen peeglist üsna väikeseid muutuseid, sest pilk peatub jalgadel (reitel), mis pole suurt muutust läbinud. Küll aga rinnust on selgelt näha, et muutus on - sellist lodevat kihti pole enam peal. Samuti on talje mõõdud ühed suurimad, mis on muutunud. Täpsemalt näete allolevast tabelist. Üks hea asi veel: muutus on olnud järjepidev, kahe kuu lõikes, mõlemal kuul on samapalju cm kadunud.


Küll aga on mul lugejatele/kaalulangetajatele küsimus. Kuidas saab kõige kiiremini/efektiivsemalt jalgades olevat üleliigset põletada? Palun nõuandeid kas Instagrami (@triinutreenib) või siia kommentaaridesse. :)
Loomulikult pean ma kiitma FitLap-i, sest on tunda, et see tõepoolest toimib. Kui suuta järgida toitumist, siis tegelikult langebki kaal kiiremini. Minu suurim võitlus baseerubki sellel - toitumise järjekindlusel. …

BeFIT2017 VS MyTeam Madness VS Fitlap

Tänaseks osalen kolmes erinevas projektis. Räägin neist veidi lähemalt.
Esmalt on seesama blogi loodud BeFIT2017 Challenge jaoks. See konkurss tähendab mulle pidevat enesega tegelemist ja aktiivse elustiili kasvatamist. Projekt ise minu jaoks saab läbi 09.05. Juba varsti! Tunnen, et pean veel-veel pingutama. Ma ei ole hetkel veel kaugeltki endaga rahul.  Kuid rahul olen ma sellega, et alates jaanuarist 2017 olen palju teadlikum tarbija ja liikuja. Ma tean, millest kaal tõuseb ja tean kuidas tulemusi saavutada. Kõige raskem on olla järjepidev ja leida aega kõigele sellele keskendumiseks. Aga ma proovin ja püüan edasi! Ma tahan vormi saada :)
MyTeam Madness on MyFitnessi üritustesari, kus kuni juuli lõpuni tuleb regulaarselt trennis käia, samuti on 5 üritust, kus kõik osalejad kokku saavad ja mõõtu võtavad. See on lahe, kuidas MyFitness motiveerib inimesi rohkem trennis käima. Eile avastasin enda jaoks jälle uue lemmiku - BodyJam, mis on tantsuline. Oi, sinna ma üritan igal võimalusel …